Rekrutteringsstipendet har til hensikt å øke rekrutteringen til skogutdanningene, og er et tilsvar på en ordning Skoglauget innførte for studenter som velger skogutdanning på Universitetet for biovitenskap og miljø på Ås (UMB).
Dobles ved fullført studium
Rekrutteringsstipendet har en verdi av kr 5000,- og vil bli gitt enten i form av penger eller relevant utstyr. I tillegg dekkes
utgifter til pensumlitteratur. Når studentene har fullført første året med 60 studiepoeng på normert tid vil de motta ytterligere
kr 5000,-.
Rekrutteringsstipendet gjelder fra opptaket høsten 2010.
Kvalitetsstipend på 25 000
I tillegg innføres en ordning med et kvalitetsstipend på kr 25 000,- til den beste bacheloroppgaven hvert år, for studiene
BA i skogbruk (2 stipend), BA i landbruksteknikk, BA i agronomi, BA i utmarksforvaltning og for BA i natur og økoturisme.
Det blir også tilsvarende stipend for beste masteroppgave.
Hensikten med kvalitetsstipendet er å stimulere bachelorstudentene til å fullføre studiene innen normert tid. Det innebærer at oppgaven må leveres innen fristen. I tillegg må oppgaven oppnå et visst karakternivå.
Ordningen med kvalitetsstipend gjelder fra våren 2011. Det betyr at de beste bachelor- og masteroppgavene som leveres våren 2011 er med i denne konkurransen.
Les mer om jord- og skogbruksutdanninger ved Blæstad og Evenstad






